Перевірте обладнання та комунікації

Можливо, причину аварії локалізовано в межах вашої квартири. Перевірте, чи увімкнуто в комп’ютер (роутер) мережний кабель, чи є живлення на мережевих пристроях (медик, роутер, ТВ-приставка) за наявності. Можливо, мережний адаптер комп’ютера вимкнено – це можна перевірити через диспетчер обладнання, у розділі “Система” контрольної панелі Windows.

Перезавантажте обладнання

Внаслідок короткочасного збою (наприклад, перебою з електрикою) може тимчасово вийти з ладу обладнання в квартирі (роутер, комутатор, ТВ-приставка). Для виправлення цієї проблеми зазвичай достатньо лише перезавантажити домашні пристрої, що відповідають за Інтернет. Вийміть блок живлення з розетки на 10-20 секунд, а потім вставте вилку назад.

Можливо, ви нещодавно змінили роутер чи комп’ютер?

Зазвичай при першому підключенні нового пристрою до кабелю GIZNET відбувається переадресація на сторінку його авторизації за логіном та паролем від Особистого кабінету. У нашій мережі авторизація комп’ютера здійснюється за його МAC-адресою (фізичною адресою). Якщо автоматичної переадресації не відбулося, наприклад, через налаштування безпеки роутера, вам необхідно самостійно авторизувати новий пристрій у нашій мережі, прив’язавши нову MAC-адресу в Особистому кабінеті (доступ до ЛК відкритий навіть у тому випадку, якщо послуга доступу до Інтернету заблокована) у пункті меню “Реєстрація”, після чого перезавантажте обладнання.

Від чого залежить швидкість підключення до Інтернету?

Швидкість дротового доступу до Інтернету залежить від якості проведених комунікацій та мережного обладнання. Швидкість може знижуватися через неякісне з’єднання кабелю та технічні характеристики обладнання (мережевий адаптер комп’ютера, роутер, свитч).
На швидкість бездротового доступу впливають:
-стандарт Wi-Fi, що використовується роутером та приймаючим адаптером (802.11b/g/n/ac). Наприклад, застарілий роутер або адаптер, що приймає в ноутбуці, що працює в стандарті 802.11g, в умовах багатоквартирного будинку знижує швидкість до 15-20 Мбіт/с.
-Частота передачі даних, що використовується роутером і приймаючим адаптером (2.4 Ггц / 5 Ггц). Підтримка частоти 5 ГГц дозволяє помітно збільшити швидкість Wi-Fi у побутових умовах.
-площа та конфігурація квартири, матеріал та товщина внутрішніх стін. Для покриття бездротової мережі квартир площею понад 50-70 кв. м або «пробивання» товстих стін часто потрібне потужніше Wi-Fi-обладнання, іноді комбінація з кількох пристроїв.
-Місце розміщення роутера. Встановлення роутера за металевими дверима, у щитку або в шафі, особливо металевій, негативно впливає на якість прийому Wi-Fi у квартирі.
-перешкоди від інших Wi-Fi-мереж, що працюють в тому самому діапазоні (2.4 ГГц). Проблема зниження швидкості Wi-Fi через перешкоди від сусідських мереж вирішується вибором найменш завантаженого каналу в налаштуваннях роутера, зміною роутера на потужніший або підтримуючий 2 діапазони (2.4 Ггц і 5 Ггц).